Az Új Széchenyi Terv „Telephelyfejlesztés” elnevezésű pályázatán a BAÁN Bt. 38,6 millió Ft támogatást nyert.
A 77 millió forintot meghaladó összköltségvetésű kimlei beruházás során a cég telephelye szociális épületrésszel bővült és megnövelték a termelőteret is.
A Társaságot 1999-ben két magánszemély alapította, tulajdonosi struktúrája azóta is változatlan. A kezdeti négyfős alkalmazotti létszám évente folyamatosan nőtt, és 2011-re elérte a 15 főt. A Társaság faipari tevékenységet folytat, döntően egyedi megrendelésekre gyárt egyedi méretű ipari fa csomagolóanyagot, dobozokat, fakonténereket.
Ez a tevékenység illeszkedik a Nyugat-dunántúli Operatív Programban rögzített kiemelt iparágak közül a természeti és környezeti erőforrásokra épülő iparágakhoz, a faipar iparághoz. A tevékenység folyamatos bővülését jelzi a vállalkozás árbevételének növekedése, a kezdeti éves 10 millió forintos nagyságrendről mára eléri a 250 millió forintot.
A bővülés nyomán a cég számára fizikailag egyre szűkösebb lett a korábbi telephelye, emiatt szükségessé vált a tetőtér termelési tevékenységre történő átalakítása, valamint egy megfelelő színvonalú szociális blokk kialakítása mintegy 58 milliót Ft értékben. A projekt keretében gépbeszerezés is történt: gyalu- és aprítógépet, valamint kazánt vásárolt a Társaság mintegy 19 millió Ft értékben.
A Baán Bt. piaci helyzete indokolta a további bővítést, ami szervesen illeszkedik az évek során saját erőforrásokból kialakított telephely fejlesztésébe. A térség termelőüzemeinek lassan újrainduló növekedése megfelelő megrendelői bázist jelent, vagyis a keresleti oldalon növekedés prognosztizálható.
A projekt eredményeként a korábbiakban fokozatosan fejlesztett telephely egy modern szociális és termelő funkciójú résszel, az alkalmazotti létszám pedig két fővel bővült.
Az Új Széchenyi Terv NYDOP 1.3.1/D-11 „Telephelyfejlesztés” című pályázati kiíráson 38 665 470 forintos támogatást nyert, 77 330 940 forint összköltségvetésű beruházás 2012. január 17-én kezdődött és 2013. január 31-én zárult.
A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósult meg.